Dolar
    13,15
Euro
    14,89
Borsa
    1,854
Altın
    4,826
 yazdır      Twitter da Paylas Paylas   Twitter da Paylas Paylas    MySpace de Paylas Paylas   
Bu içeriği oyla
Bu Haber için henüz yorum yapılmamış.

Arınç´ın yanıtı sert oldu!


2014-07-30 - 18:19:20


Yazı Boyutu:


Başbakan yardımcısı Bülent Arınç kadınların gülmesi ile ilgili aldığı tepkilere çok sert yanıt verdi.

Arınç´tan tokata benzer yanıt!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gündeme dair sualleri cevapladı . Geçtiğimiz günlerde yaptığı ´kahkaha´ aöıklamasının sonrasında çıkan haberlere cevap veren Arınç, "Konuşmamın bir bölümünü alarak haber yapmışlar. Orada görgü ve ahlâk kurallarıyla alakalı bir konuşma yaptım. Kadınları küçümseyecek bir şey söylemedim" dedi.

Bülent Arınç ´kahkaha´ eleştirilerine şu sözlerle cevap verdi "O konuşmamdan bir kısım alınmış. Yalnızca bayanlar kahkaha atmasın dediysem mantık dışı bir iş yapmışımdır. Ama orada ahlâk kurallarıyla alâkalı bir konuşma yaptım. Kocasını bırakıp tatile çıkanlar, direği gördüğünde dayanamayıp direğe çıkanlar... Bu ve bunun gibi bir yaşamın içerisinde siz olabilirsiniz, sizlere kızmanın ötesinde acıyabilirim´ dedi .

"O konuşmanın bir kısmı alınarak haber yapılmış."

Bir bayramlaşma merasimi yapıldı. Şükrediyorum ki, 1,5 saate yaklaşan konuşmayı tamamıyla vermiş haber kanalları da olmuş. Bir Takım insanlar 1,5 saatlik konuşmadan bir bölümü alarak tenkit yapabiliyorlar. Ne kadar iğrenç ve ne kadar temelsiz bir yakıştırmadır o konuşmanın hepsini dinleyenler bunların farkındadırlar.

"Kadınlar kahkaha atmasın dediysem eğer..."

Bunlara cevap vermeyi kabul etmem. O sözlerinde arkasında duruyorum.

Konuşmanın hepsini dinlesinler ve o konuşmamda kişilerin yaşamına müdahale var mıdır hüküm veresinler. Yararlı bir konuşma yaptığımı tahmin ediyorum. Yalnızca bayanlar kahkaha atmasın demişsem çok mantık dışı bir iş yapmışımdır. Ama orada görgü ve ahlâk kurallarıyla alakalı bir konuşma yaptım.

"Kadınları küçümseyecek birşey söylemedim ki"

Bazı davranışlar hata olmasa bile ayıptır. Bunları da bana göre hoş örneklerle açıkladım. Yalnızca kadınlara karşı birden çok hatırlatma değil. Ben orada asıl erkekleri de muhatap alıyorum kendime. Bu yaşıma geldim kadınları küçümseyecek bir şey söylemedim ki.

Benim orada söylediğim şey kişilerin etik davranışlar içerisinde yer alması gerektiğidir. Ama toplumda hiçbir biçimde hudut tanımayan cinsel özgülükten başlayıp her şeyi her yerde yapabileceğini müdafaa edenler var. Beğenmediğim davranışlar olsada ben onların yaşamlarını bizzat bağımsızlık sahaları olarak görüyorum.

Bu haber sizden önce 8350 defa okunmuştur.
Yorumlar
Diğer Haberler

RÖPORTAJLAR
Okunma : 1010 Yorum : 0
Okunma : 1009 Yorum : 0
Okunma : 802 Yorum : 0
EN ÇOK YORUMLANANLAR
YAZARLAR
EN ÇOK OKUNANLAR
VİZYONDAKİLER
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık

NÖBETÇİ ECZANELER

MANŞETLERDE BUGÜN

ŞANS OYUNLARI
ANKETİMİZE KATILIN
En Beğendiğiniz Oyuncu Kimdir?