Dolar
    13,15
Euro
    14,89
Borsa
    1,854
Altın
    4,826
 yazdır      Twitter da Paylas Paylas   Twitter da Paylas Paylas    MySpace de Paylas Paylas   
Bu içeriği oyla
Bu Haber için henüz yorum yapılmamış.

Dershanelerin yokluğu hissedilmeyecek


2015-02-13 - 23:07:25


Yazı Boyutu:


Dershanelerin yokluğu hissedilmeyecek

Dershanelerin dönüşüm projesi çerçevesinde kurulan Uğur Hazırlık Liseleri, 4 yıllık akademik lise eğitimi ile üniversite giriş sınavına hazırlayan ve kariyer planlaması yapan ilk lise olacak. Türkiye´de toplam 165 okulda eğitim vereceklerini anlatan Uğur Hazırlık Liseleri Genel Müdürü Lokman Durak, dönüşüm süreciyle ilgili hem öğrencilerin hem de velilerin merak ettiklerini yanıtladı. İşte süreçle ilgili tüm soruların cevapları:

Dönüşen dershanelerin avantajları neler olacak? Dönüşen dershaneler ve Uğur Hazırlık Liseleri, öğrencileri üniversiteye hazırlayacak okullardır. Hedefimiz öğrencinin kariyerini doğru ve etkin biçimde öğrenci ile birlikte planlayabilmek. Üniversite hazırlık çalışması bu sistem sayesinde 4 yıla yayılacak.

Dönüşüm süreci veliler ve öğrencileri tedirgin etmeli mi? Veli ve öğrencilerimizin tedirginliğini doğru bulmakla birlikte yeni lise formatımızla bu tedirginliği başarıya çevirmeyi hedefliyoruz. Devlet de kendi okullarında üniversite hazırlık kursları açacak. Diğer özel okullar da üniversiteye hazırlık yapacaktır. Bu durumda velileri tedirgin edecek bir durum yok

ÖZEL OKULA TEŞVİK EDECEK

Dönüşüm standartları neler? Dershane binalarına ek olarak iki laboratuvar ve ibadethane eklenecek. Bakanlık her okula kontenjanın yüzde 50´si kadar teşvik veriyor. Bu durum öğrenci ve velilerin özel okulları tercih etmesinde etken olacaktır. Dönüşüme tabi okullar teşvikte önceliklidir.

Kontenjan sınırlaması olacak mı? Bakanlık, dönüşüm sürecindeki liselere her sınıf düzeyine özel, belirli sayıda kontenjan verdi. Her okulun fiziki koşullarına göre alabileceği öğrenci sayısı belli. Kurum olarak biz bu kontenjanlar dışında öğrenci kaydı alamayacağız. Temel liselerde bir sınıfa toplam kontenjanın yüzde 30´undan fazla öğrenci alınamıyor.

EĞİTİMDE YENİ BİR MODEL

Üniversiteye hazırlık sürecini 4 yıla yayarak öğrencilerin sınav kaygılarını ortadan kaldırmayı amaçladıklarının söyleyen Durak, "Kişiye özel kariyer planlama ve rehberlik servisleri, global standartlarda hazırlanmış İngilizce eğitim sitemi, Uğur International Yurt Dışı Eğitim Programları, öğrencilerin 7/24 ulaşabileceği ´Uğur Online´ uzaktan eğitim platformu, 180 saat uzaktan eğitim, 5 bin saat videolu ders anlatımı, 50 bin soru-çözüm videosu olanağı ile Türkiye´nin en büyük uzaktan eğitim hizmeti sunan güçlü bir eğitim kurumuyuz. Kariyer odaklı yepyeni bir eğitim modeliyle gençleri geleceğe bugünden hazırlıyoruz" dedi.

http://www.kredivekartmasrafi.com/

Altan ALKAN

http://altanalkan.org

http://altanalkan.com.tr

Kaynak :Sabah Gazetesi

Edit : Ömer Kılıç


Bu haber sizden önce 10267 defa okunmuştur.
Yorumlar
Diğer Haberler

RÖPORTAJLAR
Okunma : 1010 Yorum : 0
Okunma : 1009 Yorum : 0
Okunma : 802 Yorum : 0
EN ÇOK YORUMLANANLAR
YAZARLAR
EN ÇOK OKUNANLAR
VİZYONDAKİLER
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık

NÖBETÇİ ECZANELER

MANŞETLERDE BUGÜN

ŞANS OYUNLARI
ANKETİMİZE KATILIN
En Beğendiğiniz Oyuncu Kimdir?