Dolar
    13,15
Euro
    14,89
Borsa
    1,854
Altın
    4,826
 yazdır      Twitter da Paylas Paylas   Twitter da Paylas Paylas    MySpace de Paylas Paylas   
Bu içeriği oyla
Bu Haber için henüz yorum yapılmamış.

Cumhurbaşkanı İstanbul´da Konuşuyor !


2015-03-19 - 17:02:39


Yazı Boyutu:


Cumhurbaşkanı, “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” Yarışmasının Ödül töreninde konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Birlik Vakfı tarafından düzenlenen “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” Konulu Kompozisyon Yarışması ödül töreninde konuştu.

İşte o konuşma:

Azizim fedakarlıkları ile aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Onlarla birlikte vatanları için canlarını feda eden şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum mekanları inşallah cennet olsun.

İçerisinden geçtiğimiz şu günlerde 1. Dünya Savaşı´nı iyi düşünmeli ve tefekkür etmeliyiz bu yılı çok iyi değerlendirmek zorundayız. 81 vilayetimizden imkan bulan herkesin şehitliğe gitmelerini çok önemsiyorum. Bu yıl dünyanın dört bir yanından gelen devlet başkanları ve temsilcileri ile yad edeceğiz. Bu tarihi törene 30 yakın devlet başkanın katılımına yönelik geri dönüş aldık. Çanakkale´de bize karşı savaşan milletler ile dostluk köprüleri kurulmuştur. 23 Nisan´da düzenlenecek barış konferansı ile bu mesaj vurgulanacak.

23-24 NİSAN

23 ve 24 Nisan´da bütün dünyaya barış ve kardeşlik mesajları verilecek ve aynı çatı altında buluşacaklar. Türkiye olarak amacımızın sadece kendi ülkemizde değil bölgemiz ve tüm dünyada amacımızın barış olduğunu bir kez daha söyleyeceğiz. İçimizdeki ve dışımızdaki bazı çevreler bu yılı kendi amaçlarını dayatmak için bir fırsat olarak görüyorlar. Tek yanlı bir tarih anlayışını bize empoze etmeye çalışıyorlar. Bizim utanacak saklanacak bir durumumuz yoktur. Ermeni diasporasına sesleniyorum çıkarın belgeleri tarihçiler incelesin ama ortaya çıkamıyorlar çünkü dürüst değiller. Biz de artık bunu gündemimizden çıkaralım. Lobilerle bu iş yürümez, lobilerle hak tecelli etmez, çünkü dik duran bir Türkiye var, bunun karşısında bunu yapamazsınız.

"BİZ BURADAYIZ"

Şayet samimiyseniz, sorunu çözmeye, adil bir hafızaya özellikle niyetiniz varsa işte biz buradayız, arşivlerimizle, tarihçilerimizle, özgüvenimizle buradayız. Aynı tavrın artık herkes tarafından da gösterilmesi bekliyoruz. Çanakkale Destanını anlatan en iyi cümle ´geldiler, gördüler, döndüler´dir. Çanakkale birlik ve beraberliğin en çarpıcı örneklerinin yaşandığı yerdir.

ÇANAKKALE DESTANI

Çanakkale Destanı hasta adamın dirilişidir. Gençler 200 yıldır hor görülen bir milletin adeta yeniden doğuşunun adıdır. Türkiye büyük fedakarlıkların üzerine inşa edilmiş bir ülkedir. Özgürlüğümüzden hiçbir zaman taviz vermedik vermeyeceğiz. Unutmayınız insan tarihte sadece geçmişini değil geleceğini de arar dersler çıkarmazsak tekrar yaşanır on yıllar boyunca bize bu ülkede öteki muamelesi yapıldı. Yavrularımızı ikna odalarına sokuldu. Hamt olsun bunların hepsi aşıldı.

Katsayı problemi aşıldı bundan sonrası size ait. Sizlerden bu ülkenin kahramanlıklarını mutlaka öğrenmenizi istiyorum. Çok uzun yıllar bu topraklarda farklı olana tahammül edilemedi. Yüzlerce binlerce kitap dini eser olduğu gerekçesi ya da farklı düşünce ihtiva ettiği gerekçesi ile yasaklandı yakıldı. Sağcı solcu yazarların kitapları toplatıldı. Bu ülkenin camileri kapatıldı. İnsanlar takunyalı diye fişlendi tahkir edildi. Milli şair Mehmet Akif irticacı sayılıp takip edildi.

"SOKAKLARI TAHRİK ETMEK İSTEYENLER VAR"

Tahkir edemeyince bu sefer sokakları tahrik etmek isteyenler var. Gezi olaylarında bunu denemediler mi? Nerede tencere tavacılar? Aynı oyunu 17-25 Aralık´ta paralelciler denedi. 6-7 Ekim´de aynısını denediler. Bunlar şuanda özgürlük ve demokrasiden bahsediyorlar. Ne özgürlüğü ne demokrasisi sizin dünyanızda sadece toplumu terörize etmek var.

Şimdi üniversitelerde aynısını yapıyorlar Allah´a şükür Asımın Nesli burada. Biz hep birlikte Türkiye´yiz sizin bu duruşunuz bu oyunları bozacaktır bozmuştur. Gençler şunu hiçbir zaman unutmayın korkaklar tarih boyunca hiçbir zaman zafer anıtı dikememiştir. Sizler büyük bir medeniyet kadim bir tarihin mensuplarısınız.

Sizler büyük bir devletin Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarısınız. Sizler bu ülkenin umudu ve geleceğisiniz yerinde sayanlar yürüyenlerden daha fazla gürültü çıkarır. Kendinizi ilim irfan ile donatarak geleceğe iyi hazırlanmalısınız.

-

-

Altan ALKAN

-

http://www.KrediveKartMasrafi.com

http://www.AltanAlkan.org

http://www.AltanAlkan.com.tr

http://www.TuketiciDanismanligi.com

http://www.KacakKullanimBedeli.com

http://www.KKBedeli.com

http://www.ElektrikKayipBedeli.com

http://www.SayacOkumaBedeli.com

http://www.HaksızKazanc.com

-

Kaynak : Hürriyet

-

Editör   : Tolga HANOĞLU

-

-

Bu haber sizden önce 6 defa okunmuştur.
Yorumlar
Diğer Haberler

RÖPORTAJLAR
Okunma : 1010 Yorum : 0
Okunma : 1009 Yorum : 0
Okunma : 802 Yorum : 0
EN ÇOK YORUMLANANLAR
YAZARLAR
EN ÇOK OKUNANLAR
VİZYONDAKİLER
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık

NÖBETÇİ ECZANELER

MANŞETLERDE BUGÜN

ŞANS OYUNLARI
ANKETİMİZE KATILIN
En Beğendiğiniz Oyuncu Kimdir?