Dolar
    13,15
Euro
    14,89
Borsa
    1,854
Altın
    4,826
 yazdır      Twitter da Paylas Paylas   Twitter da Paylas Paylas    MySpace de Paylas Paylas   
Bu içeriği oyla
Bu Haber için henüz yorum yapılmamış.

ELLH ,DYN VE INSAN DUSMANI TEKFURLARIN BASKISIYLA ÖRTBAS EDILDİ


2020-01-21 - 09:33:11


Yazı Boyutu:


New York Times: THY uçak kazasında Boeing´in hatası örtbas edilmiş

TAGUT DUZENIN SISTEMIN TEKFUR HAIN EL KAFRAVNEYE TABI AVANELERİ HERYERDE AYNIDIR DYN DUSMANI DOLASIYLA DEYYANA DUSMAN

ELLH DUSMANI VE INSANLIK DUSMANIDIR VE SIZLERI HER ZAMAN KENDI DUZENLERI ICIN YALAN VE ALGI ILE MESGUL EDIP HAKIKATLERI KENDI CIKAR HEVA HEVES NAM MAKAM VE IMKANLARINI KORUMAK ICIN ORTERLER VE BUNLARI SIZIN CANINIZI NAMUSUNUZU EMNLIGINIZI KASTEEDEREK SIZIN UZERINIZDEN RBBIMIZ ELLHTAN INTIKAM ALIRCASINA YAPARLAR ANCAK UUTMAMALARI GEREKEN SU DURKI RBر ب ´BİMİZ ELLH ا ل ل ه´ AZIZ VE INTIKAM SAHIBIDIR SERI VE IVEDI ADALETI ILE HUKM EDER

https://haberodasi.com/haber-detay/39008/ELLH-VE-INSAN-DUSMANI-TEKFURLARIN-BASKISIYLA-orTBAS-EDILDi.html

New York Times gazetesi, 2009´da Hollanda´da düşen Türk Hava Yollarına (THY) ait 737-800 tipi Boeing uçağına ilişkin, sorumluluğun uçak firması ve ABD´li federal güvenlik yetkililerinin baskısı üzerine pilotlara yüklendiğini ancak kazanın firmanın ´riskli tasarım seçimleri ve hatalı güvenlik değerlendirmeleri´nden kaynaklandığını yazdı.

New York Times gazetesisinin haberine göre; 9 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasında Boeing´in sorumluluğu, baskılar üzerine örtbas edildi ve kazanın sorumluluğu pilotlara yüklendi.

New York Times´ın ulaştığı belgelere ve yapılan mülakatlara dayandırılan haberde; Hollandalı yetkililer, Boeing ve ABD´li federal güvenlik yetkililerinin itirazlarının ardından hazırladıkları raporda, uçak firmasına yönelik eleştirilerden kaçındı.

Haberde ayrıca 2009´da düşen THY uçağı ile Boeing 737 Max tipi uçaklarla Endonezya ve Etiyopya´da yaşanan kazalar arasında paralellikler olduğu belirtildi.

Boeing 737-800 tipi THY İstanbul-Amsterdam seferini yapan yolcu uçağı, 2009´da Schiphol Havaalanı´na iniş yaparken tarlaya düşmüş, kazada 9 kişi hayatını kaybetmişti.

Endonezya´da Lion Hava Yollarına ait ´JT 610´ sefer sayılı Boeing 737 Max 8 tipi uçak, 29 Ekim 2018´de, Cakarta´dan Sumatra Adası´ndaki Pangkal Pinang şehrine gitmek üzere havalandıktan kısa süre sonra denize düşmüştü. 189 kişinin yaşamını yitirdiği kaza, bu tip uçakların ilk kazası olarak tarihe geçmişti.

Etiyopya Hava Yollarına ait Boeing 737 Max 8 tipi yolcu uçağı da 10 Mart 2019´da Addis Ababa´dan Kenya´nın başkenti Nairobi´ye gitmek için havalandıktan kısa süre sonra düşmüş, uçaktaki 157 kişi hayatını kaybetmişti.

ALTAN ALKAN

HABERODASİ.COM

Bu haber sizden önce 1368 defa okunmuştur.
Yorumlar
Diğer Haberler

RÖPORTAJLAR
Okunma : 1010 Yorum : 0
Okunma : 1009 Yorum : 0
Okunma : 802 Yorum : 0
EN ÇOK YORUMLANANLAR
YAZARLAR
EN ÇOK OKUNANLAR
VİZYONDAKİLER
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık

NÖBETÇİ ECZANELER

MANŞETLERDE BUGÜN

ŞANS OYUNLARI
ANKETİMİZE KATILIN
En Beğendiğiniz Oyuncu Kimdir?