Dolar
    13,15
Euro
    14,89
Borsa
    1,854
Altın
    4,826
 yazdır      Twitter da Paylas Paylas   Twitter da Paylas Paylas    MySpace de Paylas Paylas   
Bu içeriği oyla
Bu Haber için henüz yorum yapılmamış.

ŞEYTANIN ISTIHBARAT ORGUTLERI VE SEYTANIN VAHY EDICILERI


2020-01-21 - 10:12:32


Yazı Boyutu:


KAŞİF KOZANNOGLU VE DIGER BU DYNIN VE MILLETIN NEFERI VATAN EVLATLARINA ilker Başbuğ´a kumpas kurulmasına sebep olan mektup

Eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu Enver Altaylı´nın, FETÖ lideri Fethullah Gülen´e yazdığı mektuplar ortaya çıktı. Altaylı´nın bu mektuplarda eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve eski MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu´nu hedef aldığı görüldü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, tutuklu eski MİT mensubu Enver Altaylı hakkında “casusluk ve örgüt yöneticiliği” suçlamasıyla dava açtı. İddianamede, Altaylı´nın, 2008´de Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fethullah Gülen´e “Muhterem Efendim” diyerek yazdığı mektuplar da bilgisayarında ortaya çıktı.

Kumpas mektubu ortaya çıktı

Ergenekon kumpası deşifre olunca Başbuğ hakkındaki dava düştü. Genelkurmay Başkanı´na nasıl kumpas kurulduğu ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın yürüttüğü soruşturmayla ortaya çıktı.

Savcılığın, eski MİT´çi Mehmet Barıner´i yurt dışına kaçırmaya teşebbüs ettiği gerekçesiyle tutuklanan eski MİT mensubu Enver Altaylı hakkında hazırladığı iddianamede çarpıcı bilgiler yer aldı. Enver Altaylı´nın bilgisayarından Fetullah Gülen´e hitaben yazılmış mektup çıktı.

"Muhterem efendim Başbuğ´un size bakışı olumsuzdur"

Sözcü´den Asuman Aranca´nın haberine göre Altaylı, 2008 tarihli mektubunda "Muhterem Efendim" dediği Gülen´e, Başbuğ´un Genelkurmay Başkanı olmasına ilişkin bilgi veriyor ve "Yeni Genelkurmay Başkanı´nın zatı alinize ve yapılan hizmetlere bakışı son derece menfidir (olumsuz). Görev başlar başlamaz, bana bir dostumun sayılarının 7 olduğunu söylediği bazı generalleri yakın takip ve dinlemeye alınmaları konusunda verdiği talimat son derece üzücüdür. 7 generalin izlemeye alınmalarının gerekçesi zatı alilerinize taraftar oldukları iddiasıdır" ifadesini kullanıyor.

Kozinoğlu hedef gösteriliyor

Altaylı bir başka mektubunda ise kumpas davasında tutuklanan ve cezaevinde şüpheli biçimde hayatını kaybeden eski MİT´çi Kaşif Kozinoğlu´na yönelik hedef gösteren ifadeler kullanıyor. Altaylı, "Şenkal Atasagun´un Özbekistan görevlisi olarak çalışan Kaşif Kozinoğlu, terfi ettirilmiş ve merkezi Taşkent´deki Orta Asya İstihbaratının başına getirilmiştir. Okulların kapatılma sürecinde en büyük ihanet payı, adı geçen bu şahsa aittir" diyor.

Altaylı, MİT´in de FETÖ iltisaklı 20 personelini izlemeye aldığını ve bu işin arkasında Kozinoğlu´nun olduğunu belirterek, "Başbakan, Müsteşar nezdinde teşebbüste bulunarak, Kozinoğlu´nun etkisiz hale getirilmesini ve 20 görevliyle ilgili izlemenin durdurulmasını temin edebilir. Ancak Başbakan´ın böyle bir inisiyatif kullanacağı kanaatinde değilim" diyor.

35 yıl istendi

Eski MİT Mensubu Enver Altaylı ve damadı Metin Can Yılmaz, darbe girişimi sonrasında FETÖ´den ihraç edilen eski MİT mensubu Mehmet Barıner´i, yurt dışına kaçırmaya çalıştıkları iddiasıyla Ağustos 2017´de FETÖ´den tutuklanmıştı.

İddianamede Altaylı´ya "casusluk ve örgüt yöneticiliği" suçundan 35 yıla kadar hapis cezası verilmesi istendi.

ENVER ALTAYLI KAVUNCU AILESI  FETÖ BAĞLANTILARI CIA VE FBI BAGLANTILARI TURKI CUMHURIYETLERDEKI YAPILANMALARI IYICE ARASTIRILMALI

ALTAN ALKAN

HABERODASİ.COM

Bu haber sizden önce 1318 defa okunmuştur.
Yorumlar
Diğer Haberler

RÖPORTAJLAR
Okunma : 1012 Yorum : 0
Okunma : 1012 Yorum : 0
Okunma : 802 Yorum : 0
EN ÇOK YORUMLANANLAR
YAZARLAR
EN ÇOK OKUNANLAR
VİZYONDAKİLER
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık

NÖBETÇİ ECZANELER

MANŞETLERDE BUGÜN

ŞANS OYUNLARI
ANKETİMİZE KATILIN
En Beğendiğiniz Oyuncu Kimdir?