Dolar
    13,15
Euro
    14,89
Borsa
    1,854
Altın
    4,826
 yazdır      Twitter da Paylas Paylas   Twitter da Paylas Paylas    MySpace de Paylas Paylas   
Bu içeriği oyla
Bu Haber için henüz yorum yapılmamış.

GERGERLİYAN BAHADIRYAN GİBİ YAN DAŞLARLA EVLAT KATLİNE FETVA


2020-02-03 - 13:44:03


Yazı Boyutu:


İNSANI YAŞATKİ DEVLET YAŞASIN DİYEREK İKTİDAR OLACAKSIN GERGERLİYAN BAHADIRYAN GİBİ YAN DAŞLARLA EVLAT KATLİNE FETVA ÇIKARACAKSIN

İNSANI YAŞATKİ DEVLET YAŞASIN DİYEREK İKTİDAR OLACAKSIN

GERGERLİYAN BAHADIRYAN GİBİ YAN DAŞLARLA EVLAT KATLİNE FETVAÇIKARACAKSIN

Ömer GERGERLİYAN,

Yavuz BAHADIRYAN,

Taha GERGERLİYAN ,

insan kafasını karıştır ki iktidar kalasın için kalemşörlerve yalakalar tutacaksın, tutulmuş yalakalardan biride Yavuz Bahadıryan(oğlu)isimlisoy isminde oğlu ifadesi geçen onlarca kripto ermeni ve ya dönmelerden birisiolabilir...

neden derseniz 1934 soyadı kanunu ile

Tatul Papazian

Houri Berberian

Dikran Khaligian

Hratch Dasnabedian

Yervant Pamboukian

Ara Sarafian

Vahakn Dadrian

Richard Hovannisian

gibi isimlerin uzantılarındaki iyan ekinin oğlu anlamınageldiğini sizde pek çok kaynaktan öğrenmişsinizdir.

Muhammed taha gergerliyan olma ihtimali ile çok iyi dostoldukları bilinen Gergerlioğlu soy ismindeki bu şahısla pek çok konuda ortakhareket ettikleri bilinen Gergerliyan sülalasinde bir diğeride ÖmerGergerlioğlununn yani ömer gergerliyanın da HDP saflarında sülasine uygun Ermenilerehizmetlerini ve açıklamalarını görmekteyiz.

işte Yavuz Bahadıriyan olma ihtimali yüksek olan bir zatkalkıyor günümüzde

Yavuz Bahadıryan(oğlu)´ndan akıllara zarar satırlaryazabiliyor

Derin Tarih adlı TV programında Türkiye Cumhuriyeti´ninkurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan´a hakaret eden vehakkında soruşturma açılıp takipsizlik kararı verilen yandaş yazar YavuzBahadıroğlu, yeni çıkan kitabında Osmanlı´daki şehzade katlinin Kuran´a uygunolduğunu yazdı. Bahadıroğlu´nun kitabını çıkaran yayınevi, tanıtım amacıylakitabın sadece bu bölümü alıntılayıp basın mensuplarına e-mail gönderdi.

Atatürk´e hakaret etmesiyle tanınan ve yapılan suç duyurularındansonra hakim karşısına çıkıp hakkında takipsizlik kararı verilen yazar YavuzBahadıriyan(oğlu), bir süredir gündemde değildi. Yeni bir kitap çıkaran YavuzBahadıroğlu´nun kitabında Osmanlı´daki şehzade cinayetlerini Kuran´a uygunbulduğunu ifade ettiği satırları dikkat çekti.

Bahadıroğlu´na göre Osmanlı padişahlarının "devletinbekası" için kardeşlerini öldürmeleri Kuran´a uygun! Bahadıroğlu, delilolarak ise Bakara Suresi´nin 191. ve 217. ayetlerini gösterdi. Sık sık, iktidarpartisi AKP´nin belediyelerindeki söyleşilere katılan Bahadıroğlu, yenikitabında, İslâm hukuku açısından şehzadelerin katledilmesinin Kuran´a görenasıl uygun olduğunu şöyle yazdı:

DEVLET Mİ EVLÂT MI?

“Üç türlü adalet vardır: Adalet-i Mahza, Adalet-i İzafiye veAdalet-i Nisbi...

Adalet-i Mahza: Hiçbir kayıt ve şarta bağlı olmayanadalettir ki, en doğrusu budur...

Adalet-i İzafiye: Kişiye, yer ve zamana göre değişebilen,göreceli, değişken adalet...

Adalet-i Nisbi: Adalet-i mahzâ´nın uygulanması imkânsızolduğunda, ona göre daha alt derecede olan bir adalet uygulamasıdır.

Şehzade katli konusunda “adalet-i izafiye” uygulanmıştır.Temel dayanağı da Bakara Suresi´nde geçen, “Fitneye sebep olmak adamöldürmekten beterdir” mealindeki “El-fitnetü eşeddü mine´l-katl” (191) ve“El-fitnetü ekberü mine´l-katl” (217) ayetleridir. İsyan ve isyan ihtimali buâyetlerle değerlendirilmiştir. Çünkü fitneden kargaşa doğar. Kargaşadanmilyonlarca mazlum zarar görür. Hükümetin yanlış icraatlarını düzeltelim veadaleti tesis edelim derken, daha büyük kötülüklere yol açılır. Bu prensipler,asırlar sonra hazırlanan Osmanlı Medenî Kanunu “Mecelle-i Ahkâm-ı Adliyye”nin“Kavâid-i Külliyye” başlığı altındaki ilk yüz maddesinde yer almaktadır...

OSMANLI BÖLÜNMEMEYİ ŞEHZADE KATLİNE BORÇLU!

Fransız düşünür Fernand Grenard´ın da dediği gibi, “OsmanlıDevleti, gücünü devamlılığından alır.” Yani uzun soluklu oluşunu, hiçbölünmeden yürümesine borçludur. Bu bölünmemeyi de ne kadar iç acıtıcı olursaolsun şehzade katline borçludur. Nitekim Sultan I. Ahmed´le birlikte değişen busistem sonrasında “kudretli padişah” dönemi kapanmış, “zayıf padişahlar” dönemibaşlamıştır.”

Yavuz BahadırYANoğlu nnun Belkide Muhsin Yazıcıoğlu nunkatledilmesinde bir parmağı olabilir

Yavuz BahadırYANoğlu Uğur Mumcunun öldürülmesinde Turgut Özal´ınEşref Bitlisin ve daha nice memleket evlatlarının katledilmesinede bu YavuzBahadırYANoğlu gibilerin veya Muhammed Taha gergerliYANoğlu ların parmaklarınınolmadığını nerden ve nasıl bilelim

Diyelim gelebilecek olan cevaplar varsa beklemeye devamedelim.

Bu haber sizden önce 12 defa okunmuştur.
Yorumlar
Diğer Haberler

RÖPORTAJLAR
Okunma : 1009 Yorum : 0
Okunma : 1008 Yorum : 0
Okunma : 802 Yorum : 0
EN ÇOK YORUMLANANLAR
YAZARLAR
EN ÇOK OKUNANLAR
VİZYONDAKİLER
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık

NÖBETÇİ ECZANELER

MANŞETLERDE BUGÜN

ŞANS OYUNLARI
ANKETİMİZE KATILIN
En Beğendiğiniz Oyuncu Kimdir?