Dolar
    13,15
Euro
    14,89
Borsa
    1,854
Altın
    4,826
 yazdır      Twitter da Paylas Paylas   Twitter da Paylas Paylas    MySpace de Paylas Paylas   
Bu içeriği oyla
Bu Haber için henüz yorum yapılmamış.

BAŞKAPAN´I NOTER POLİSE NEDEN KAPTIRDI


2020-02-03 - 22:58:33


Yazı Boyutu:


Noterde skandal gözaltı! Erdoğan´a ihtarname çekmek istedi, gözaltına alındı İstanbul´da yaşayan Nuri Başkapan, Erdoğa

Noterde skandal gözaltı! Erdoğan´a ihtarname çekmek istedi, gözaltına alındı

İstanbul´da yaşayan Nuri Başkapan, Erdoğan´a ihtarname çekmek isterken noterde gözaltına alındı.

Noterde skandal gözaltı! Erdoğan´a ihtarname çekmek istedi, gözaltına alındı

İstanbul´da yaşayan Nuri Başkapan, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın seçim döneminde sarf ettiği sözleri nedeniyle, "Cumhurbaşkanlığınızı tanımıyor ve kabul etmiyorum" diyerek ihtarname göndermek istedi.

Noter polis çağırdı. Gözaltına alınan Nuri Başkapan´a ´Cumhurbaşkanı´na hakaret´ten işlem başlatıldı.

Gazete Duvar´dan Hacı Bişkin  ´in haberine göre, İstanbul´da yaşayan Nuri Başkapan, Sarıyer 2´nci noterliğine giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a ihtarname göndermek istedi.

Erdoğan´ın daha önce sarf ettiği, ‘İllet, zillet…´ gibi sözleri nedeniyle Başkapan, “Cumhurbaşkanlığınızı tanımıyor ve kabul etmiyorum” dedi. Ancak noter çalışanlarının çağırdığı polisler Başkapan´ı gözaltına alarak ‘Cumhurbaşkanına hakaret etmekten´ işlem başlattı.

‘BANA YAZIYLA BİLDİRİN´ DEDİ…

Başkapan, Erdoğan´a göndermek istediği ihtarnamede, ‘tarafsız bir cumhurbaşkanı gibi davranmadığını´ ileri sürdü. Erdoğan´ın, seçim döneminde sık sık kullandığı, ‘İllet, zillet…´ gibi sözleri kabul etmediğini ifade eden Başkapan bunları yazıya dökerek Erdoğan´a, “Cumhurbaşkanlığınızı tanımıyor ve kabul etmiyorum” dedi. Noter ise bu ihtarnameyi Erdoğan´a gönderemeyeceklerini Başkapan´a iletti. Başkapan, “O zaman bana bunu yazıyla bildirin” deyince noter, polis çağırdı.

İFADESİ ALINDI

Olay yerine gelen polisler, Başkapan´ı Sarıyer Polis Karakolu´na götürdü. Emniyete götürülen Başkapan hakkında , ‘Cumhurbaşkanına hakaretten´ işlem başlatıldı. Başkapan da bu durumda tepki göstererek, “Hakaret etmedim. Bir vatandaş olarak Cumhurbaşkanına ihtarname çekmek istedim. Bunun gerekçeleri de ihtarnamede yazılı” diyerek kendisini savundu. Konuyla ilgili emniyet, savcılığa bilgi verdi. Burada ifadesi alınan Başkapan, savcılık talimatıyla saatler sonra serbest bırakıldı.

İfadesi alınan Başkapan, buradaki görevlilere, “Bana, verdiğim ifanın bir tutanağının teslim edilmesini istiyorum” dedi.

Bunun yasal bir zorunluluk olduğunu söyleyen Başkapan´ı kolundan tutan görevliler ifade tutanağını Başkapan´a vermeyerek karakoldan dışarı çıkardı. Duruma tepki gösteren Başkapan, “Bu ihtarnameyi işleme koyacak, işini korkmadan yapacak bir noter arıyorum” diye konuştu.

Bu haber sizden önce 11 defa okunmuştur.
Yorumlar
Diğer Haberler

RÖPORTAJLAR
Okunma : 1009 Yorum : 0
Okunma : 1008 Yorum : 0
Okunma : 802 Yorum : 0
EN ÇOK YORUMLANANLAR
YAZARLAR
EN ÇOK OKUNANLAR
VİZYONDAKİLER
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık

NÖBETÇİ ECZANELER

MANŞETLERDE BUGÜN

ŞANS OYUNLARI
ANKETİMİZE KATILIN
En Beğendiğiniz Oyuncu Kimdir?